У Києві триває реалізація комплексного плану енергостійкості до наступної зими — Кличко

Міський голова Києва Віталій Кличко. Суспільне Новини/Олександр Брамський

Наразі триває реалізація комплексного плану енергостійкості Києва на наступний опалювальний сезон.

Про це Суспільному сказав міський голова столиці Кличко на Конференції з відновлення України у польському Гданську.

"І часу дуже мало. За шість місяців від закінчення минулого опалювального сезону до нового ми повинні побудувати дублювальну систему, якщо знову будуть зруйновані наші ТЕЦ. Ми разом з Кабінетом міністрів зробили план. Це коштуватиме більш ніж 30 мільярдів гривень. Розділяємо ці плани 50 на 50, тому що ми розуміємо, що Київ неспроможний реалізувати цей план без допомоги держави", — заявив Кличко.

Раніше міський голова Віталій Кличко заявляв, що підготовка до зими під загрозою, адже, за його словами, центральна влада відмовляється у цьому допомагати Києву.

Що відомо про План енергетичної стійкості Києва

3 березня 2026 року президент Володимир Зеленський провів засідання РНБО України, на якому затвердили плани стійкості для всіх областей та обласних центрів, крім Києва. Як повідомив Зеленський, столиці дали додатковий тиждень для оновлення та захисту плану підготовки до наступного опалювального сезону.

Міський голова Віталій Кличко своєю чергою зауважив, що комплексний план стійкості столиці, який представили на засіданні РНБО, потребує участі і допомоги держави. Пропозиції до плану вчасно подали Мінрозвитку громад та територій, а до його розробки залучали експертів енергетичної галузі.

5 березня президент Зеленський заявив, що Київ досі не подав план стійкості на наступний опалювальний сезон для затвердження урядом. Крайній термін — вівторок, 10 березня. А міський голова Віталій Кличко повідомив, що позачергове засідання Київради, на якому ухвалять проєкт плану стійкості, проведуть 9 березня.

План енергостійкості депутати Київради ухвалили з другої спроби — 10 березня на позачерговому засіданні. У плані передбачається захистити 57 об'єктів критичної інфраструктури. Також йдеться про встановлення понад 200 МВт додаткової генерації для заживлення об'єктів тепло- і водопостачання, водовідведення та інших до кінця року.

20 березня Київ представив комплексний план енергостійкості на засіданні Координаційного центру. Це останній регіон, чий план підготовки до зими затвердив РНБО, повідомила прем'єр-міністерка України Юлія Свириденко.

Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв 25 березня заявив, що Київ розпочав підготовку до наступного опалювального сезону та вже реалізує план заходів з енергостійкості, на який передбачили понад 10 млрд гривень. За його словами, серед пріоритетів — відновлення енергетичних об’єктів після російських обстрілів, розвиток когенерації та збільшення кількості резервних джерел живлення.

Читати ще

Читати ще

Резервне живлення, ТЕЦ і сонячні станції: як Київ готується до наступної зими

Джерело

TheKIEV.city