
Чорнобильська АЕС. AP
У російському полоні залишаються троє військовослужбовців Національної гвардії України, які забезпечували охорону Чорнобильської АЕС та потрапили в полон під час окупації зони відчуження навесні 2022 року.
Про це повідомив командувач Нацгвардії генерал-майор Олександр Півненко для "Інтерфакс-Україна".
За його словами, більшість оборонців ЧАЕС уже вдалося повернути в межах обмінів військовополоненими.
"Майже всіх. Трьох військовослужбовців залишилося повернути", — сказав Півненко.
Також командувач Нацгвардії зазначив, що наразі з російського полону звільнили вже понад половину нацгвардійців, які перебували в неволі.
За словами Півненка, найбільшу частку серед полонених нацгвардійців становлять бійці полку "Азов". Також серед тих, хто досі перебуває в російській неволі, є військовослужбовці, захоплені ще у 2014 році, а також оборонці Маріуполя та "Азовсталі".
Що відомо про Чорнобильську зону під час війни
Російські війська захопили ЧАЕС у перший день вторгнення 24 лютого 2022 року, зайшовши з боку Білорусі. Солдати РФ рили окопи та облаштовували блокпости у Чорнобильській зоні відчуження, зокрема, у радіоактивному "Рудому лісі".
31 березня 2022 року російські військові залишили ЧАЕС і двома колонами вирушили в бік українського кордону з Білоруссю.
Перед відступом російські окупанти вкрали комп'ютери, чайники, кавоварки, контейнери з майном, яке було на атомній станції. Вони також розграбували готель, розташований поруч з АЕС.
Український прапор замайорів над ЧАЕС 2 квітня, коли звільнили усю Київську область.
У Чорнобильській зоні за рік після деокупації немає радіаційної небезпеки, але значна територія залишається замінованою. Про це розповів у березні 2023 року голова Асоціації чорнобильських туроператорів Ярослав Ємельяненко.
У Держагентстві з управління зоною відчуження уточнили, що станом на квітень 2023 року понад 95% території навколо ЧАЕС може бути заміновано.
Вночі 14 лютого 2025 року російський ударний безпілотник із фугасною бойовою частиною влучив в укриття Чорнобильської атомної електростанції.
Читати ще

Читати ще
Чорнобильська АЕС збирає фотографії із зони відчуження: навіщо і куди можна надіслати
