КМДА пояснила, що буде з поїздками по 8 грн після підвищення тарифів у Києві

Валідатор. Київпастранс/facebook

У Києві після підвищення тарифів на проїзд раніше придбані поїздки діятимуть до 14 вересня 2026 року.

Про це йдеться у відповіді Департаменту економіки та інвестицій КМДА на запит Суспільного.

Поїздки, куплені до 14 липня, залишатимуться чинними ще два місяці — до 14 вересня 2026 року. Після цього невикористані поїздки автоматично перерахують у грошовий еквівалент і зарахують на баланс електронного квитка.

Зараз у міській адміністрації опрацьовують результати громадського обговорення проєкту рішення щодо нових тарифів. Після цього документ передадуть на погодження в установленому порядку.

Також у КМДА уточнили, що з 1 серпня планують запровадити єдиний електронний квиток вартістю 60 грн. Він передбачатиме безоплатні пересадки протягом 90 хвилин із моменту активації. Йдеться про поїздки в метро, автобусах, трамваях, тролейбусах і фунікулері.

Підвищення тарифів у Києві

У Києві планують підвищити вартість проїзду в комунальному транспорті до 30 гривень за разову поїздку. Нові тарифи можуть запровадити з 15 липня 2026 року.

Для пасажирів, які користуються транспортною карткою та купують поїздки пакетами, обіцяють систему знижок — залежно від кількості придбаних поїздок вартість однієї може становити від 25 до 30 грн.

Також місто планує залишити пільги для студентів і школярів та запровадити пересадковий квиток на 90 хвилин.

У КМДА пояснюють необхідність перегляду тарифів зростанням витрат на електроенергію, паливо, ремонти рухомого складу та оплату праці.

За підрахунками транспортних підприємств, економічно обґрунтований тариф у метро перевищує 64 грн, а в наземному транспорті — понад 44 грн.

Востаннє вартість проїзду у столиці змінювали у 2018 році.

Джерело

TheKIEV.city