
Троє цивільних українців, яких повернули з полону РФ, і омбудсмен Дмитро Лубінець(Богдан Щерба на фото крайній справа). Telegram/Дмитро Лубінець
27 червня 2026 року в Україну повернули сімох цивільних, які перебували у російському полоні. Серед звільнених — Богдан Щерба з Київщини. Його разом з братом дружини полонили військові РФ під Гостомелем на початку повномаштабного вторгення РФ, коли чоловіки поїхали за речами для жінок і дітей, які тоді ховалися у підвалі дитсадка.
Про звільнення чоловіка з полону 27 червня Суспільному розповіла його дружина Ольга.
"Учора нам повідомили про звільнення. а сьогодні їх тільки забрали з аеропорта, в Білорус там вони ночували… Говорила з ним телефоном, але дуже мало, чоловік повідомив, що їх везуть у лікарню", — розповіла Ольга Щерба.
Богдан із 26 лютого 2022 року перебував в російському полоні. Увесь цей час родина боролася за його повернення. Зокрема, дружина Ольга разом з дітьми приходила на акції на підтримку цивільних полонених. Там кореспоненти Суспільного і познайомилися з Ольгою.

Діти полоненого цивільного Богдана Щерби на акції, Михайлівська площа, Київ, 1 червня 2024 року. Суспільне новини/Ліля Гончарук
Тоді жінка розповіла, що її чоловік та брат поїхали за речами для жінок і дітей, які ховалися у підвалі дитсадка, їх зупинили поблизу Гостомеля російські військові. Вони переглянули телефони, автомобіль і знайшли робочу рацію й "затримали, як розвідників". Спочатку утримували на аеродромі Гостомеля, потім перевезли через Білорусь до Російської Федерації.

Ольга та Богдан Щерба разом з дітьми до повномаштабного вторгення РФ. Фото із сімейного альбому родини, надане Суспільному Ольгою Щербою
Що відомо про повернення цивільних полонених з російського полону 27 червня
Україна повернула сімох цивільних громадян із російського полону, повідомив омбудсмен Дмитро Лубінець. За його словами, всіх їх незаконно затримали у 2022 році під час окупації Маріуполя, Київської, Харківської, Запорізької та Луганської областей.
За інформацією Лубінця, одного із українців викрали з оселі через те, що його сини служать у ЗСУ. Іншого українця — дорогою на роботу. Серед звільнених — доброволець, який у 2022 році приєднався до бригади "Ангели Тайри" в Маріуполі. У той день разом із ним затримали Тайру, яку звільнили з полону раніше.
Дмитро Лубінець також виклав відео повернення українців додому.
Напередодні Україна та Росія провели обмін військовополоненими. До України повернули 160 військових, які перебували в полоні з 2022 року. Це вже 76-й обмін полоненими між РФ та Україною.
Серед звільнених — військовослужбовці Збройних сил України, Державної спеціальної служби транспорту, нацгвардійці та прикордонники. Вони захищали Україну в Маріуполі та на "Азовсталі", на Донецькому, Луганському, Харківському, Запорізькому, Київському, Чернігівському та Сумському напрямках.
Також серед звільнених є 115 оборонців Маріуполя. Окрім солдатів і сержантів, додому вдалося повернути 58 офіцерів.
Читати ще

Читати ще
У російському полоні залишаються троє нацгвардійців, які охороняли ЧАЕС — Півненко

Читати ще
У Києві відбулася акція в підтримку полонених цивільних жінок

Читати ще
Вперше за чотири роки вдома: на Київщині зустріли звільненого з полону військового Володимира Барабася
