Києво-Печерська лавра після атаки РФ: рятувальники показали стан Успенського собору

Києво-Печерська лавра після атаки РФ / © ДСНС

За майже 10 днів після російського удару по Києво-Печерській лаврі працівники ДСНС показали, який вигляд має Успенський собор після консервації. Рятувальники працювали на території Лаври понад тиждень.

У ДСНС показали, який вигляд зараз мають Києво-Печерська лавра та постраждалий Успенський собор.

Києво-Печерська лавра та Успенський собор після консервації: фото

Голова ДСНС України Андрій Даник написав, що в ніч на 15 червня російські окупанти вдарили по одній з головних святинь України і вкотре продемонстрували свою справжню сутність. Унаслідок атаки найбільше постраждав Успенський собор.

«Одразу після удару до роботи стали рятувальники ДСНС. Понад тиждень вони працювали там, де кожен метр має особливу цінність. У складних умовах, під постійною загрозою нових атак, фахівці проводили аварійно-відновлювальні роботи, щоб зберегти святиню від подальших руйнувань», — пише Даник.

23 червня були завершені ремонтно-відновлювальні роботи з консервації пошкодженого даху Успенського собору. Для осушення приміщень святині використовують теплові гармати.

Для проведення робіт у Лаврі залучили понад 100 рятувальників з різних підрозділів та більш ніж 25 одиниць техніки ДСНС. Це були майже 10 днів напруженої праці, відповідальності та боротьби за збереження безцінної культурної та духовної спадщини України.

«Я дякую кожному рятувальнику, який долучився до цих робіт. За професіоналізм. За відданість справі. За збережену святиню. Бо навіть після найтемнішої ночі ми зможемо вистояти й відновити те, що ворог намагається знищити», — додав Даник.

Джерело

TheKIEV.city